Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola zainwestowała w Polsce ponad 500 mln USD
Od 1991 r. firmy z systemu Coca-Cola wydały w naszym kraju na inwestycje ponad 500 mln USD. Amerykański gigant napojowy jest obecny w Polsce za pośrednictwem spółek Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska. Koncern obchodzi właśnie 125 lat działalności na światowym rynku napojowym.

Wśród marek dostępnych na rynku są: napoje gazowane Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napoje energetyzujące Burn oraz herbaty mrożone Nestea.

Produkty rozlewane są w trzech zakładach w Radzyminie, w Łodzi i w Staniątkach oraz w zakładzie butelkowania wód mineralnych w Tyliczu. Firmy z systemu Coca-Cola są jednym z liderów na polskim rynku napojów bezalkoholowych; zatrudniają ponad 3 tys. osób, a od 1991 r. zainwestowały w Polsce ponad 500 mln dolarów.

Obecnie Coca-Cola jest sprzedawana w ponad 206 krajach. System Coca-Cola tworzony przez The Coca-Cola Company oraz firmy odpowiedzialne za rozlewanie i butelkowanie napojów zatrudnia 800 tys. osób, ma 1000 fabryk i daje pracę około 8 mln ludzi na całym świecie. Firma, która 125 lat temu oferowała jedną markę, ma dzisiaj w swoim portfolio ponad 500 marek i 3500 napojów - trzy razy tyle, co 10 lat temu. 15 z oferowanych przez The Coca-Cola Company marek ma już wartość co najmniej miliarda dolarów.

(Źródło: poratalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij