Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Posiedzenie Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Brukseli
W dniu 21 lutego 2011 r. minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w posiedzeniu Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Brukseli.
Głównym punktem obrad była dyskusja nad trzecim priorytetem zdefiniowanym przez Komisję Europejską dotyczącym przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, a mianowicie utrzymanie żywotności obszarów wiejskich.


Ministrowie poparli wsparcie w ramach WPR działalności rolniczej i pozarolniczej na obszarach wiejskich w celu podtrzymania żywotności tych obszarów, zapobiegania ich wyludnianiu się oraz utrzymania miejsc pracy na obszarach wiejskich. Ze względu na duże zróżnicowaniu warunków naturalnych i ekonomicznych - potrzebna jest pewna elastyczność dla państw członkowskich by w jak najlepszy sposób dostosować wsparcie do potrzeb danych regionów.

 

Polska zgłosiła pod obrady Rady Ministrów wniosek o przyspieszenie prac nad umożliwieniem krzyżowego wykorzystania przetworzonych białek zwierzęcych w żywieniu drobiu i świń. Polski wniosek uzyskał poparcie wielu krajów oraz Komisji Europejskiej, która zapowiedziała zakończenie prac legislacyjnych w końcu bieżącego roku.

 

W sprawach różnych Komisja przedstawiła informację na temat stosowania odpowiednich klatek w chowie drobiu, przypominając o stosownych terminach wynikających z dyrektywy 1999/74 WE. Minister zgłosił również propozycję, aby umożliwić zakładom dokończenie rozpoczętych inwestycji w zakresie dostosowania warunków produkcji jaj do wymogów Dyrektywy.

 

Polska, podobnie jak kilka innych krajów, w tym np. Francja, nie poparła wniosku Portugalii na import 500 tys. ton cukru w roku gospodarczym 2010/2011 o zerowej stawce celnej. Polska uważa, że podstawowym źródłem zaopatrzenia rynku unijnego w cukier powinna być produkcja realizowana z wykorzystaniem buraków uprawianych w UE.

 

Źródło: MRiRW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij