Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE zawiesiła cła w imporcie pszenicy paszowej i jęczmienia
Zapadła decyzja o zawieszeniu ceł w imporcie pszenicy paszowej i jęczmienia do Unii w ramach kontyngentów taryfowych. Zerowe cła obowiązywać będą do końca bieżącego sezonu, tj. do 30 czerwca tego roku - informuje FAMMU/FAPA.

Jak przypomina FAMMU/FAPA, import pszenicy paszowej i jęczmienia do Unii odbywa się w ramach ustalonych kontyngentów taryfowych (TRQ). Obowiązujące stawki celne przed ich zawieszeniem wynosiły dla pszenicy miękkiej średniej i niskiej jakości - 12 euro za tonę (kwota w wysokości 2,989 mln ton), a dla jęczmienia - 16 euro za tonę (kwota w wysokości 306,2 tys. ton).

Bezcłowy import ma ułatwić przywóz do Unii pszenicy paszowej i jęczmienia. Chodzi zwłaszcza o dostawy z Australii. Kraj odnotował wysokie zbiory pszenicy, jednak wskutek obfitych opadów deszczu w końcowej fazie, znacznie ucierpiała jakość części ziarna. Ocenia się, że przynajmniej 10 mln ton pszenicy może kwalifikować się przez to na cele paszowe - czytamy w raporcie FAMUU/FAPA.

Decyzja KE o zawieszeniu ceł powinna ucieszyć unijnych hodowców i producentów pasz, którzy od dłuższego czasu uskarżali się na wysokie ceny zbóż paszowych.

(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij