Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
DANONE JEDNYM Z CZŁONKÓW ZAŁOŻYCIELI WPROWADZANEGO W POLSCE MODELU MIERZENIA EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH FIRM – LONDON BENCHMARKING GROUP
Od lutego tego roku polskie firmy mają możliwość korzystania z modelu London Benchmarking Group (LBG) – jednej z najbardziej rozpowszechnionych i sprawdzonych na świecie metodologii zarządzania, mierzenia i raportowania efektywności zaangażowania społecznego przedsiębiorstw.

Danone jest jedną z pięciu firm – członków założycieli LBG Poland. Zaangażowanie firmy w proces dostosowania modelu do specyfiki polskiego rynku i lokalnych potrzeb wynika z doświadczenia Danone w dziedzinie działań z zakresu odpowiedzialności społecznej. Danone jako jeden z liderów w dziedzinie CSR w Polsce jest zainteresowany wdrożeniem systemu, który w najbardziej wiarygodny sposób pozwala mierzyć efektywność tych działań.

Obraz2

Wprowadzanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu rozpoczęło się w Danone już w 1972 roku, również w Polsce od początku działania firma kieruje się tymi zasadami. U podstaw takiego postępowania leży wiara, że tylko takie podejście daje możliwość długofalowego zrównoważonego rozwoju biznesu.

Danone decydując się na bycie członkiem LBG wchodzi w sieć benchmarkingową, dzięki czemu zyskuje możliwość porównywania się z innymi firmami członkowskimi w Polsce i na świecie.


„Wierzymy, że dzięki LBG będziemy mogli rozwijać swoje działania z obszaru CSR, w coraz lepszy i klarowny sposób przygotowywać raporty z tego zakresu oraz komunikować swoje działania tak aby istniała możliwość odniesienia ich do działań innych firm. Mierzalność działań CSR jest tak samo istotna jak mierzalność wszystkich innych sfer funkcjonowania biznesu.”
– mówi Przemek Pohrybieniuk  - Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju firmy Danone.

 

Dodatkowych informacji udziela:


Ewa Zacharewicz
Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i Komunikacji
Tel. 502 416 383
e-mail:  
ewa.zacharewicz@danone.com


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij