Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja chce eksportować drób do UE i Azji
Podczas grudniowej wizyty prezydenta Rosji w Brukseli, dyskutowano możliwość otwarcia rynku UE dla rosyjskich produktów rolno-żywnościowych, w tym również drobiu - donosi FAMMU/FAPA.

Najważniejszym etapem na drodze do tego celu jest zbliżające się przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Według rosyjskiego stowarzyszenia producentów drobiu Rosptitesoyuz, wzrost krajowej produkcji drobiarskiej pozwoli rozpocząć eksport już w 2012 r.

Rosja planuje sprzedawać na rynek unijny przede wszystkim białe mięso - piersi i filety z kurcząt, na które jest tam tradycyjnie wysokie zapotrzebowanie. Konsumenci rosyjscy preferują natomiast ciemne mięso kurcząt (udka), popyt na te elementy jest w Rosji dwa razy wyższy niż na białe mięso drobiu.

Rosja zamierza również eksportować łapki kurcząt do Azji, głównie do Chin, największego na świecie rynku zbytu na te produkty. Rosjanie mają duże szanse na odniesienie sukcesu na rynkach zagranicznych, ze względu na wysoką jakość swoich produktów przy konkurencyjnych cenach. Dużo jednak zależy od wsparcia rządu Rosji do produkcji drobiarskiej, które po przystąpieniu do WTO będzie musiało zostać ograniczone.

(Źródło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij