Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dofinansowanie na dożywianie. Rusza VII edycja Programu Grantowego Danone 'Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!'
Już po raz siódmy dzieci w polskich miastach i wsiach będą mogły otrzymać posiłki, uczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wszechstronnie rozwijać się dzięki ciekawym zajęciom przygotowanym z myślą o nich.

 

 

Obraz2

W Programie Grantowym Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” wsparcie w wysokości do 7 000 zł mogą otrzymać: stowarzyszenia, fundacje, szkoły, biblioteki, domy kultury, domy dziecka i grupy nieformalne. Nabór wniosków rozpocznie się 10 stycznia i potrwa do 11 lutego 2011 r.

 

Dzięki programowi „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” szansę na realizację mają 32 inicjatywy podejmowane przez lokalne organizacje w całej Polsce, które doskonale znają problem niedożywienia i wiedzą jak najskuteczniej można mu zaradzić.

 

Chcemy, aby wnioskodawcy oprócz walki z niedożywieniem dzieci dbali również o edukację z zakresu prawidłowego odżywiania i ekologii. Nowym warunkiem otrzymania dofinansowania w tej edycji programu jest nawiązanie przez grantobiorcę współpracy z min. jednym partnerem lokalnym, który wesprze go przy realizacji projektu i stanie do walki z niedożywieniem dzieci z ich najbliższej okolicy. Kluczem do rozwiązania problemu jest bowiem nie tylko jego świadomość, ale także partnerstwo na poziomie lokalnym – wyjaśnia Przemek Pohrybieniuk, Członek Zarządu firmy Danone, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju.

 

Wnioskodawcy składający wniosek w Programie Grantowym Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” mają również możliwość złożenia dodatkowego wniosku na kampanię promującą prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia w społeczności lokalnej. Na kampanię „Podziel się Posiłkiem. Podziel się Zdrowiem”, organizacja może otrzymać wsparcie w wysokości do 2000 zł.

 

Nowością VII edycji „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest to, iż projekty mogą być realizowane przez 7 miesięcy w okresie od 15 kwietnia do 15 listopada 2011 r., a dofinansowanie może wynieść do 7 000 zł. Taki okres realizacji programów dożywiania obejmuje najbardziej newralgiczne punkty w funkcjonujących systemach dożywiania: koniec roku szkolnego, wakacje, początek szkoły – zauważa Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności – partnera strategicznego Programu Podziel się Posiłkiem.

 

Niezależna Kapituła oceniająca wnioski będzie zwracać uwagę na następujące działania projektowe:


• Minimalizowanie zjawiska niedożywienia wśród dzieci
• Edukacja, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji prozdrowotnej
• Aktywizacja społeczna i budowanie partnerstwa w środowisku lokalnym
• Elementy edukacji ekologicznej


Szczegółowe informacje dotyczące programu, regulamin, opisy realizowanych projektów znajdują się na stronie www.podzielsieposilkiem.pl.  Elektroniczny wniosek będzie dostępny od 10 stycznia pod adresem www.wniosek.podzielsieposilkiem.pl

Zachęcamy także do wsparcia Programu Podziel się Posiłkiem na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem


Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest częścią programu społecznego Podziel się Posiłkiem, realizowanego od 2003 roku. Organizatorami są firma Danone i Fundacja Polsat, a Partnerem Strategicznym Banki Żywności. Do tej pory w jego ramach do dzieci trafiło PONAD 10 MILIONÓW POSIŁKÓW.

 

Więcej informacji dla grantobiorców:
Renata Aderek
E-mail: kontakt@podzielsieposilkiem.pl
Tel. 503 110 220 begin_of_the_skype_highlighting              503 110 220      end_of_the_skype_highlighting

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij