Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PE przyjął budżet na 2011 r.
Parlament Europejski przyjął przyszłoroczny budżet. Po prawie dwóch miesiącach negocjacji, parlamentarni negocjatorzy osiągnęli porozumienie z Radą UE, co pozwoliło uniknąć budżetowego prowizorium, które byłoby dla Polski szczególnie niekorzystne.

Parlament zgodził się na ograniczenie wzrostu wydatków w przyszłym roku w zamian za włączenie Parlamentu w negocjacje nad budżetem wieloletnim. Do uwzględnienia roli Parlamentu zobowiązały się cztery kraje, które w następnych latach sprawować będą prezydencję wśród nich Polska.

Posłowie przyjęli na przyszły rok zaproponowany w projekcie budżetu poziom zobowiązań w kwocie blisko 142 mld euro oraz płatności na poziomie 126,5 mld euro. Parlament przywiązuje większą wagę do poziomu zobowiązań, ponieważ to one decydują o wielkości przyszłych wydatków.

Jak powiedziała autorka raportu Sidonia Jędrzejewska, przyjęty budżet jest dobry. Pozostały w nim wszystkie wcześniej przewidziane priorytety dotyczące większego inwestowania w badania naukowe, innowacje, programy dla młodzieży i edukację. Budżet został ostatecznie przyjęty.

(Źródło: IAR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij