Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Firma Tchibo Warszawa otrzymała Certyfikat Zielone Biuro
Biuro Tchibo Warszawa otrzymało Certyfikat Zielonego Biura przyznawany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, potwierdzający, że spełnia ono standardy ekologicznego miejsca pracy.

Odpowiedzialność biznesu i zrównoważony rozwój są wpisane w strategię biznesową Tchibo Warszawa. Dążymy do tego, aby nasza firma, procesy i produkty były zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. W naszych działaniach skupiamy się na ochronie środowiska i zasobów naturalnych. W związku z tym, w kwietniu b.r. Tchibo Warszawa rozpoczęło starania przyznanie Certyfikatu Zielonego Biura dla swojej siedziby, przy ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie.

 

certyfikat_internet

 

 

Program certyfikujący Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, dzięki przeprowadzonym wstępnym audytom, pomógł dopasować istniejące w Tchibo Warszawa procesy i narzędzia do nowoczesnych rozwiązań ekologicznego biura. Dzięki temu udało się zmniejszyć negatywne skutki oddziaływania siedziby Tchibo Warszawa na środowisko naturalne, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej funkcjonowania.

 

Certyfikat Zielone Biuro jest przyznawany na podstawie wyników niezależnych audytów. Ostateczną decyzję o przyznaniu certyfikatu podjęła Komisja Certyfikatu Zielone Biuro Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, działająca pod nadzorem Niezależnej Zewnętrznej Kapituły w składzie: Beata Adamczyk – Ministerstwo Gospodarki, Agnieszka Bielska – Ministerstwo Środowiska, dr inż. Iwona Kuczyńska – Katedra Ekologii i Terenów Przemysłowych AGH oraz Joanna Teresa Wardzińska – Członkini Rady Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Jak podkreśla Artur Starek, dyrektor zarządzający Tchibo Warszawa: „Świadome działanie na rzecz ochrony środowiska to nasz etyczny obowiązek. Przyczynia się do długotrwałego zapewnienia firmie wydajności ekonomicznej
i konkurencyjności. Podjedliśmy starania o Certyfikat Zielonego Biura, aby
w sposób świadomy i odpowiedzialny podejść do kwestii zarządzania biurem, które jest przyjazne dla środowiska. Cieszymy się, że pomyślnie przeszliśmy proces certyfikacji, a wprowadzone rozwiązania pozwoliły nam zamienić nasze biuro na ekologiczne miejsce pracy”.

 

Dodatkowe informacje:

 

Ewelina Wasilewska, Tchibo Warszawa, kierownik ds. komunikacji

tel.: 22 383 16 91, e-mail: ewelina.wasilewska@tchibo.pl

 

Daria Bukalska, specjalista ds. komunikacji

tel. 22 383 16 77, e-mail: daria.bukalska@tchibo.pl

 

Informacje o Tchibo:

Tchibo produkuje najwyższej jakości kawę od ponad 60 lat. Firma rozpoczynała działalność w Niemczech, dystrybuując kawę drogą wysyłkową. Dzięki nieustannemu rozwojowi stała się jednym z największych detalistów i producentów kawy, zatrudniającym ponad 11 tys. pracowników w całej Europie i posiadającym 1200 własnych sklepów i ponad 45 tys. stoisk.

W Polsce Tchibo obecne jest od 1992 r. Reprezentuje unikalny model biznesowy, łączący profesjonalną wiedzę o kawie ze sprzedażą innowacyjnych produktów użytkowych, oferowanych w tygodniowym cyklu w sklepach, na stoiskach Tchibo oraz w sklepie internetowym www.tchibo.pl.

Tchibo liderem podkategorii kawy mielonej (palonej)[1]. Kawa Tchibo Family jest liderem na rynku kawy i marką najchętniej wybieraną przez konsumentów[2].[1] Tchibo za Nielsen, kategoria kawy, sprzedaż ilościowa po submarkach, VIII-IX 2010.

[2] Tchibo za Nielsen, kategoria kawy, sprzedaż ilościowa po submarkach, VIII-IX 2010.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij