Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestle zainwestuje w Chile
Nestle zainwestuje 100 mln USD w budowę nowej fabryki mleka w proszku, która będzie zlokalizowana w miejscowości Osorno na południu Chile. Jest to największa inwestycja w sektorze mleczarskim w Chile od 50 lat - informuje FAMMU/FAPA

Działanie to potwierdza, że firma dąży do rozwoju poprzez innowacje, nowe technologie i wsparcie dla dostawców mleka. Nowy zakład będzie w stanie wyprodukować rocznie 35 tys. ton OMP, głównie na eksport do Ameryki Środkowej, ale będzie miał też potencjał do ekspansji na inne rynki.

Według dyrektora naczelnego Nestle Chile, Fernando del Solar'a, fabryka ta wzmocni rozwój sektora przetworów mlecznych w Chile. Obecnie 40% lokalnego wywozu wyrobów mleczarskich realizowane jest przez Nestle, w ciągu następnej dekady oczekiwane jest podwojenie tej wartości. Działanie to sprzyja wzmocnieniu ścisłego związku Nestle Chile z 1,2 tys. dostawcami poprzez Program Wsparcia Sektora Mleczarskiego (DSP).

Wstępnie rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2011 roku, przewidywane jest, że pierwszy eksport nastąpi na początku 2012 roku. Przy maksymalnej wydajności fabryka zapewni ponad 1,2 tys. miejsc pracy.

(Źródło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij