Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ceny skupu mleka w Polsce są niższe od średniej ceny skupu w UE
Komisja Europejska przyjęła sprawozdanie dotyczące sytuacji na rynku mleczarskim i warunków stopniowego wycofywania systemu kwot mlecznych. KE nie ma wątpliwości, oceniając sytuację ekonomiczną na rynku mleka, co do zasadności wycofania od 1 kwietnia 2015 roku systemu kwot mlecznych - informuje serwis www.farmer.pl.

W sprawozdaniu Komisji zasugerowano, jako dodatkowe zabezpieczenie, aby w wyjątkowych przypadkach, jeżeli obowiązujące środki polityczne są niewystarczające, Komisja rozważyła zastosowanie mechanizmu umożliwiającego rekompensaty dla producentów mleka, którzy musieli ograniczyć dostawy.

Autor: KEOpis: Ceny skupu mleka w UE na koniec III kwartału. Aby jeszcze bardziej ułatwić proces znoszenia kwot, komisja proponuje organizację spotkań ekspertów komitetu zarządzającego ds. wspólnej organizacji rynków z grupą doradczą ds. mleka w celu dokonania oceny rozwoju rynku i perspektyw rynkowych. Kolejne sprawozdanie przewidziane jest na 2012 r.

Z opublikowanych przez Komisję Europejską cen skupu mleka na koniec III kwartału br. wynika, że w Polsce za 100 kg mleka podmioty skupujące płaciły 28,4 euro. Średnia unijna cena skupu wyliczona z 27 krajów Wspólnoty wynosiła w tym czasie 32,6 euro. Najwięcej za mleko płacono na Cyprze - 51,3 euro/ 100 kg, Malcie i Finlandii - powyżej 40 euro. Cena skupu mleka wynosiła w Niemczech 33,4 euro, zaś we Francji - 34,1 euro.

(Źródło: farmer.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij