Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ceny detal. mleka organicznego na wyspach brytyjskich nadal rosną
Podczas gdy powszechnie ceny mleka średnia cena m leka organicznego i pełnego zniżkują, mleko organiczne wyraźnie m leka pasteryzowanego (GBP/l) odstaje od tego trendu - informuje FAMMU/FAPA.

Wyniki badań zrealizowanych przez ośrodek badawczy Kantar wykazują, że w czerwcu 2010 roku przeciętna cena sprzedaży mleka organicznego w Wielkiej Brytanii wynosiła 0,81 GBP/l (w przeliczeniu ok. 0,99 EUR/l), była ona o 20% wyższa niż cena za pasteryzowane mleko, która kształtowała się na poziomie 0,67 GBP/l (ok. 0,82 EUR/l).

W ciągu czterech tygodni, zakończonych dniem 3.10.2010 cena mleko pasteryzowane mleko organiczne organicznego mleka wzrosła do 0,816 GBP za litr. i jest o 33,7% wyższa niż cena pasteryzowanego, która w tym okresie spadła do 0,61 GBP/l (ok. 0,77 EUR/l) . Gdy weźmiemy pod uwagę promocje supermarketowe, standardowe mleko sprzedawane jest za ok. 0,44 GBP/l.

Organiczne mleko natomiast wyceniane jest na 0,76 GBP/l. Dane Kantar dla 52 tygodni zakończonych 3 października 2010 roku ukazują, że wolumen sprzedaży mleka organicznego spadł o 4,1 mln litrów (o 2,5% w porównaniu do tego samego okresu z 2009 roku).

(Źródło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij