Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI
10 000 000 posiłków w ramach Programu Podziel się Posiłkiem!
Polacy dzielą się sobą!
Od początku działalności Programu Podziel się Posiłkiem razem przekazaliśmy 10 000 000 posiłków potrzebującym dzieciom!
Rekordowe 488 ton zebranej żywności, 30 000 wolontariuszy, setki tysięcy widzów Koncertu Gwiazd, dziesiątki tysięcy klientów, którzy wsparli zbiórkę żywności – tak Polacy podzielili się posiłkiem w tym roku!


Polacy angażowali się w różny sposób: poprzez zakup produktów firmy Danone oznaczonych talerzykiem – logo Programu, udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, zaangażowanie w zbiórkę jako wolontariusz, oglądając Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem lub wspierając Program na portalu społecznościowym Facebook. Poprzez dzielenie się wirtualnym posiłkiem, użytkownicy aplikacji „Podziel się z przyjacielem, podziel się posiłkiem”, przekazali 10 000 posiłków potrzebującym dzieciom.

 

Efekty zaangażowania są znakomite! Podczas Koncertu Gwiazd w Zielonej Górze zebraliśmy 15 ton żywności, która została przekazana potrzebującym dzieciom z terenów popowodziowych. Natomiast podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Polacy kupili więcej i przekazali potrzebującym dzieciom, aż 488 ton żywności!

 

Podziel się Posiłkiem to program realizowany dzięki społecznemu zaangażowaniu firmy Danone, Fundacji POLSAT i Partnera Strategicznego - Banków Żywności, który daje szansę na zmniejszenie niedożywienia wśród najmłodszych.

 

Niedożywienie jest jednym z największych nierozwiązanych problemów społecznych w Polsce i dotyczy aż 170 000 dzieci. Tylko współdziałanie wielu ludzi i instytucji może rozwiązać ten dotkliwy problem społeczny. Jednak jestem przekonany, że rokroczne coraz większe zaufanie do Programu, które przekłada się na jego efekty, daje nadzieję na przyszłość, że problem niedożywienia polskich dzieci będzie malał. – Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju.

 

Program Podziel się Posiłkiem przynosi konkretne efekty. Kolejny Rok udowodnił, że coraz więcej osób uświadamia sobie wagę i skalę problemu niedożywienia dzieci w Polsce, i że coraz więcej osób włącza się w działania mające na celu zapobieganie niedożywieniu i jego skutkom. Bez finansowego wsparcia Danone, doświadczenia Fundacji POLSAT i telewizji POLSAT oraz możliwości logistycznych Banków Żywności, nie moglibyśmy rozwijać programu, nieść konkretnej pomocy. – Małgorzata Żak, prezes Fundacji POLSAT. 
 
Co roku zwiększa się liczba wolontariuszy biorących udział w programie. Jest to znak, że ludzie chcą i potrzebują dzielić się z innymi, także sobą i swoim czasem. Dzięki energii i zapałowi tych ludzi możemy się spodziewać, że wyniki Programu będą z roku na rok coraz lepsze. – Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

 

Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”


W ramach Programu Grantowego firma Danone każdego roku przekazuje granty na wsparcie najciekawszych projektów, które łączą dożywianie dzieci z ich edukacją w zakresie zdrowego odżywiania oraz ekologii. Dzięki prowadzonym projektom, dzieci mają zapewnione pełnowartościowe posiłki, uczą się uprawiać warzywa i owoce, a także biorą udział w warsztatach kulinarnych. Nabór wniosków do Programu Grantowego rozpocznie się już wkrótce! Szczegółowe informacje na www.podzielsieposilkiem.pl gdzie również więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem.

 

Zachęcamy także do wsparcia Programu Podziel się Posiłkiem na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem

 

Kontakt:

Paulina Krajewska
Specjalista ds. Komunikacji i PR - Danone
e-mail: paulina.krajewska@danone.com
tel: +48 22 860 82 00
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij