Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Det Norske Veritas Poland o analizie ryzyka i audycie w firmach spożywczych
5 listopada 2010 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium dla członków Polskiej Federacji Producentów Żywności oraz członków Rady Gospodarki Żywności zatytułowane „Risk Based Internal Audit„ Audyt Wewnętrzny Firmy Zorientowany na Ryzyka Biznesowe”.

Część merytoryczna została poprowadzona przez pana Artura Wawrzynowskiego, audytora z firmy Det Norske Veritas – Partnera Strategicznego PFPZ ZP.

20101105220zmniej

 

 

Seminarium  zorganizowała Polska Federacja Producentów Żywności w ramach działalności Komitetu ds. Ekonomicznych RGŻ, któremu przewodniczy Andrzej Gantner.

W swoim czterogodzinnym wystąpieniu pan Artur Wawrzynowski (DNV) skupił się na przedstawieniu nowego podejścia do audytu. Omówił jak wygląda rola norm typu ISO w zarządzaniu ryzykiem biznesowym. Wyjaśnił, że najważniejsze jest nie tyle znalezienie nieprawidłowości, ale przede wszystkim ich przyczyn, a następnie znalezienie systemowych rozwiązań, by zapobiec niebezpiecznym okolicznościom w przyszłości. Dobry audytor powinien również zachęcić kierownictwo firmy do współpracy z pracownikami niższego szczebla. Tylko dogłębne poznanie warunków pracy może doprowadzić do przewidzenia pewnych ryzyk i wyeliminowania czynników prowadzących do ich zaistnienia lub, co najmniej, ograniczenia ich skutków. Prowadzący podał wiele praktycznych przykładów ilustrujących założenia teoretyczne. Zarówno prezentowane treści, jak i sposób ich przedstawienia spotkały się z dużym uznaniem ze strony uczestników. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 przedstawicieli firm żywnościowych.

 

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij