Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Właściciel Delecty poprawia zysk operacyjny, maleją przychody koncernu
Rieber & Son's, właściciel polskiej marki Delecta w czwartym kwartale z rzędu poprawia zysk operacyjny. III kw. br. zakończył EBIT w wysokości 128 mln NOK, o 45 proc. wyższym niż w analogicznym okresie ub.r.

Norweski koncern realizuje obecnie program restrukturyzacyjny "Nasza Przyszłość". Program został utworzony na początku 2009 r. i jak do tej pory przynosi dobre rezultaty. Projekt koncentruje się na reorganizacji zakładów produkcji Grupy i zwiększeniu efektywności procedury zakupów.

Przychody ze sprzedaży w trzecim kwartale spadły z 1,22 mld NOK do 1,07 mld NOK. Jak wyjaśnia prezes grupy, Patrik Andersson, przyczyniła się do tego sprzedaż polskiej fabryki ciastek, marki King Oscar, Sopps a także fabryki cebuli w Holandii czy innego zakładu w Norwegii.

Andersson wskazał, że wyższe ceny surowców mogą przyczynić się do wzrostu kosztów w nadchodzącej przyszłości. Stwierdził, że ceny surowców są bardziej niepewne niż kiedykolwiek. Podkreślił, że jego firma bacznie obserwuje sytuację na rynkach towarowych, ale może się zdarzyć tak, że koncern będzie zmuszony podnieść ceny detaliczne swoich produktów.

(Źródło: portalspozywczy.pl, FlexNews)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij