Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola najlepszą marką spożywczą
Wizerunkowy prym na polskim rynku artykułów spożywczych wiedzie Coca-Cola. Doniesienia medialne na temat koncernu miały największy zasięg, a ich wartość wyniosła 215 milionów złotych - podał Press-Service Monitoring Mediów, który opublikował badanie we współpracy z miesięcznikiem Press III edycję badania Top Marka.

Znakomite wyniki wizerunkowe w branży artykułów spożywczych zanotowała także Delecta, Heineken, Nestle oraz Pepsi. Ta pierwsza straciła tylko jeden punkt do lidera.

Badanie Top Marka zostało przeprowadzone na podstawie monitoringu tysiąca tytułów prasowych - między innymi prasy ogólnopolskiej, regionalnej czy specjalistycznej. Pod uwagę wzięto 310 tysięcy publikacji w okresie od lipca 2009 do czerwca 2010 r.. Poddano je analizie ilościowej i jakościowej. Na końcowy wynik w 50 proc. wpłynął wydźwięk publikacji, w 30 proc. ich zasięg, a w 20 proc. liczba.

Coca-Cola postawiła na niezwykle medialną imprezę - Coke Live Music Festival. Zaangażowanie to poskutkowało mnóstwem publikacji o wydźwięku pozytywnym. Media interesowały się także akcjami społecznymi firmy: organizowaniem zawodów olimpijskich dla dzieci niepełnosprawnych, działaniami na rzecz ochrony środowiska czy zasobów wodnych Beskidów.

Delecta zanotowała względem ubiegłego roku awans w rankingu o dwie pozycje. Na temat marki pojawiło się nawet więcej publikacji niż o Coca-Coli, ale miały one mniejszy zasięg. Delecta wiele zyskała na sponsoringu siatkarskiej drużyny Delecta Bydgoszcz. Nieporównywalnie więcej pozytywnych informacji pojawiło się na temat Heinekena. Głównie za sprawą organizacji Open'er Festival. To jedno z największych wydarzeń muzycznych w naszej części Europy przykuwało uwagę dziennikarzy już pół roku wcześniej ze względu na stopniowe ogłaszanie gwiazd imprezy.

Marka Nestle natomiast postawiła na zgoła inną strategię. Pojawiała się w prasie przede wszystkim w kontekście wiedzy o żywieniu powiązanej z własnymi produktami. Aż 58 proc. materiałów miało wydźwięk pozytywny, stąd ekwiwalent wyższy od Heinekena i Delecty - prawie 200 mln zł.

Pepsi postawiła na rozrywkę. Dobry efekt przyniosło zaangażowanie marki w ubiegłoroczny Vena Music Festival. Brand kojarzy się w dużym stopniu ze sportem, dzięki zaangażowaniu w reklamy takich zawodników jak Lionel Messi, Didier Drogba, czy Frank Lampard.

(Źródło: pr)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij