Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prognozowany znacznie wyższy tegoroczny eksport mleczarski z USA
Urzędnicy handlowi Stanów Zjednoczonych przewidzieli wyższy tegoroczny eksport, ale prognozują spadek sprzedaży zagranicznej w roku 2011 - informuje FAMMU/FAPA.

W kwartalnym wydaniu perspektyw amerykańskiego handlu rolnego, urzędnicy amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA) podnieśli prognozę eksportu produktów mleczarskich dla sezonu 2009/2010, który skończył się z upływem września, do 3,1 mld dolarów (wobec 2,9 mld dolarów przewidywanych w maju).

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sezonu 2009/2010 (od października 2009 r. do czerwca 2010 r.) amerykański eksport przetworów mlecznych został wyceniony na 2,375 mld USD, aŜ o 39%, czyli o 663 miliony USD, wyżej w porównaniu z pierwszymi 9 miesiącami poprzedniego sezonu.

Jednak spodziewają się oni spadku eksportu przetworów mlecznych w sezonie 2010/2011 o 200 mln USD (do 2,9 mld USD), w wyniku wzrostu konkurencji z Nowej Zelandii i Australii, a także z powodu oczekiwanego spadku cen nabiału w skali globalnej.

Przewiduje się, że amerykański import serów osiągnie w obecnym sezonie 1 mld USD. Prognozuje się także, że wartość przywozu sera w USA w sezonie 2010/2011 spadnie do 900 mln USD.

(Źródło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij