Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
W Europie we wrześniu zdrożało masło i OMP
W monitorowanych krajach UE we wrześniu br. odnotowano wzrost cen mleka w proszku. W mniejszym stopniu podrożało również masło - informuje Agencja Rynku Rolnego.

W dniach 19-22września 2010 r. na rynku niemieckim, francuskim i holenderskim ceny pełnego mleka w proszku osiągnęły poziom 2,79-2,86 euro/kg, tj. o 1-2% wyższy niż przed tygodniem i o 2-7% wyższy niż w porównywalnym tygodniu sierpnia.

W tym czasie ceny proszku odtłuszczonego na rynku niemieckim i francuskim, w odniesieniu do poprzedniego notowania, wzrosły o 0,4-1,7%, do 2,34 euro/kg. Jednocześnie holenderscy wytwórcy za OMP, tak jak tydzień wcześniej, uzyskiwali 2,30 euro/kg.

W odniesieniu do cen sprzed miesiąca OMP na tych rynkach było droższe o 4-6%. Na początku trzeciej dekady września br. ceny masła w blokach w Holandii ukształtowały się na poziomie 3,79 euro/kg i były o blisko 1% wyższe niż tydzień wcześniej. We Francji i w Niemczech ceny tego produktu były zbliżone do notowanych przed tygodniem i wyniosły odpowiednio 3,70 euro/kg i 3,80 euro/kg. W ciągu miesiąca masło w blokach podrożało o 1-2%.


Na giełdzie w Chicago po stabilizacji cen w ostatnich dwóch tygodniach odnotowano dalszy niewielki wzrost cen masła. W dniu 24 września 2010 r. jego cena ukształtowała się na poziomie 4 916 USD/t, tj. o ponad 2% wyższym niż przed miesiącem. Od początku września rosną ceny odtłuszczonego mleka w proszku. W dniu 24 września 2010 r. cena OMP w notowaniu giełdowym wyniosła 2 613 USD/t i była o 6% wyższa niż pod koniec sierpnia.

(Źródło: ARR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij