Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Unilever i Unimills podpisały duży kontrakt na dostawę surowca do produkcji żywności
Koncern Unimills podpisał długoterminową umowa na dostawy tłuszczów twardych typu „hardstocks" do fabryk firmy Unilever. Surowiec będzie wykorzystywany do produkcji artykułów spożywczych. To kolejna umowa pomiędzy przedsiębiorstwami.

Umowa z Unimills jest kolejnym, ważnym krokiem do korzystania w stu procentach z oleju palmowego przy wytwarzaniu naszych produktów - mówi Marc Engel, szef zaopatrzenia Unilever.

- Unilever planuje, że w tym roku 35 proc. produkcji będzie się opierało na wykorzystywaniu certyfikowanego oleju palmowego, a całkowite przejście na nową technologię zakończy się w 2015 roku.

Tłuszcze wytwarzane przez Unimills powstają na bazie oleju palmowego, pochodzącego z malezyjskich plantacji Sime Darby - spółki matki Unimills.

Unilever jest jednym z wiodących, światowych producentów artykułów powszechnego użytku, obecnym w ponad 100 krajach na świecie. Portfolio firmy obejmuje wiele znanych marek o wartości miliarda euro. Są to między innymi: Knorr, Lipton, czy Hellmann's. Unilever zatrudnia ponad 163 tysiące pracowników. Roczna sprzedaż spółki w to 40 miliardów euro.

Sime Darby jest globalną spółką powstałą w 1910 roku, z siedzibą w Malezji. Sime Darby działa w wielu branżach rynku, takich jak plantacje, rynek nieruchomości, rynek motoryzacyjny, sprzęt przemysłowy, energetyka i usługi komunalne oraz opieka zdrowotna. To jedna z największych firm na Bursa Malaysia - malezyjskiej giełdzie, z kapitalizacją rynkową na poziomie 47,05 mld RM (14,1 mld USD) na dzień 3 czerwca 2010 r.

(Źródło:pr/portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij