Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Stabilne ceny masła w blokach w Europie
W dniach 22-25 sierpnia 2010 r. na rynku niemieckim i holenderskim, tak jak tydzień wcześniej, za masło w blokach płacono 3,72-3,74 euro/kg. We Francji cena tego produktu wzrosła o niecały 1%, do 3,65 euro/kg.

W analizowanym okresie ceny odtłuszczonego mleka w proszku w Holandii i we Francji osiągnęły poziom 2,21- 2,23 euro/kg, tj. o 1-2% wyższy niż przed tygodniem. W Niemczech od połowy sierpnia ceny OMP utrzymują się na poziomie 2,20 euro/kg.

Pogłębia się spadkowa tendencja cen pełnego mleka w proszku. W końcu sierpnia br. w monitorowanych krajach UE za proszek ten płacono 2,67-2,75 euro/kg, tj. o 1-2% mniej niż tydzień wcześniej.

Na giełdzie w Chicago od początku czerwca br. trwa nieprzerwany wzrost cen masła. W dniu 27 sierpnia 2010 r. jego cena ukształtowała się na poziomie 4 806 USD/t, tj. o ponad 20% wyższym niż przed miesiącem. W połowie sierpnia br. zahamowana została spadkowa tendencja cen odtłuszczonego mleka w proszku. Od dwóch tygodni ceny tego produktu utrzymują się na poziomie 2 464 USD/t, ale są o 4% niższe niż w porównywalnym okresie lipca br.
(Źródło: ARR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij