Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zielona Góra stolicą dobroczynności! 15 ton żywności zebrano podczas Koncertu Gwiazd Podziel się Posiłkiem!
Zielonogórzanie pokazali całej Polsce, że czynienie dobra to ich lokalna specjalność. Tłumnie przybyli na parking przy Centrum Rekreacyjno – Sportowym, by bawić
się na wyjątkowym Koncercie Gwiazd i dzielić się posiłkiem z tymi, którzy ucierpieli podczas powodzi.


Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem już po raz piąty przyciągnął ludzi dobrej woli, którzy pragną dzielić się swoim sercem z najmłodszymi. Tym razem impreza odbyła się w Zielonej Górze, a uświetniły ją takie gwiazdy, jak Lou Bega, Kasia Cerekwicka, Stachursky, Patrycja Markowska, Łukasz Zagrobelny, Natalia Lesz i Romek Lasota. Nie zabrakło też znanych zespołów, które rozgrzewały serca zielonogórzan do czerwoności. Występy grupy Feel, Big Cyc i Volver były dla fanów prawdziwą muzyczną gratką i okazją do znakomitej zabawy. Imprezę prowadzili Krystyna Czubówna, Halinka Młynkowa, Agnieszka Popielewicz, Maciej Dowbor, Krzysztof Ibisz oraz Maciej Rock. Ponad 12 tysięcy mieszkańców bawiło się w słusznej sprawie, pamiętając o dzieciach z rejonów dotkniętych powodzią. Całe wydarzenie można było obejrzeć na żywo w Telewizji POLSAT.

Symbolicznym biletem wstępu na koncert była żywność zbierana przez wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się zielonogórzanie – Grzegorz Halama, żużlowcy z Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Falubaz oraz Grupa Akrobacyjna Żelazny. Mieszkańcy Zielonej Góry przynosili produkty z długim terminem ważności, takie jak oleje, dżemy, konserwy i soki. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i mieszkańców miasta zebrano rekordową ilość 15 ton żywności, która zostanie przekazana organizacjom dożywiającymi dzieci na terenach popowodziowych. Organizatorem zbiórki był lokalny Bank Żywności.

Koncert Gwiazd to nie jedyny element Programu Podziel się Posiłkiem. Oprócz zakupu produktów Danone oznaczonych talerzykiem Podziel się Posiłkiem, można wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, która odbędzie się 24 i 25 września. Wolontariusze 27 Banków Żywności w około 2000 sklepach na terenie całego kraju będą zbierali żywność, która następnie zostanie przekazana organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Do udziału w zbiórce żywności, w charakterze wolontariuszy, zaprosimy gwiazdy. Lista sklepów już we wrześniu zostanie umieszczona na stronie:

www.bankizywnosci.pl i www.podzielsieposilkiem.pl.

Dodatkowo w dniach 18.09 - 03.10.2010 odbędzie się Internetowa Zbiórka Żywności we współpracy z siecią sklepów Piotr i Paweł. Zbiórka będzie prowadzona za pośrednictwem charytatywnego sklepu internetowego dostępnego na stronie www.bankizywnosci.pl.

Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdą Państwo na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl. Zachęcamy także do wsparcia Programu na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Zientała

Biuro Prasowe Podziel się Posiłkiem,

Garden of Words Sp. J.

Tel. 22 829 85 72 wew. 28

E-mail: k.zientala@gardenofwords.pl

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij