Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Uratowane dopłaty do mleka dla przedszkolaków w Wielkiej Brytanii
Nowy brytyjski premier David Cameron w ostatniej chwili skreślił z porządku obrad poprawkę o zaprzestaniu bezpłatnej dystrybucji mleka w placówkach edukacyjnych dla dzieci poniżej 5 roku życia. Zostało to z uznaniem powitane przez krajową organizację mleczarską Dairy UK, która od dawna nawoływała o ponowne rozważenie (i odrzucenie) tej propozycji - informuje FAMMU/FAPA.

Propozycję, która była jednym z elementów cieć budżetowych, wysunęła podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Anne Milton. Argumentowała ona, że program, który kosztuje podatników rocznie prawie 50 mln funtów (a w latach 2011-12 ma to być 59 mln funtów), nie daje spodziewanych efektów i staje się "coraz bardziej przestarzały".

Została za to zaatakowana przez opozycyjną Partię Pracy, której lider stwierdził, że zniesienie programu, poza pozbawieniem dzieci oczywistych korzyści zdrowotnych, wywoła rozdrażnienie rodziców, przedszkoli i dostawców mleka.

To nie pierwsza próba zniesienia dopłat rządu do mleka dla uczniów. W 2006 roku ministerstwo rolnictwa DEFRA, z ramienia rządzącej wtedy lewicy, zaproponowało eliminację programu, gdy z według badań, dieta dzieci w wieku 4-10 lat zawierała już wystarczający poziom wapnia. Wtedy również z sukcesem sprzeciwiła się temu Brytyjska Rada Mleczarska.

(Źródło:FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij