Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prognoza większego zużycia kukurydzy na cele paliwowe w USA
Amerykański Departament ds. Rolnictwa USDA zwiększył swój szacunek zużycia kukurydzy na cele paliwowe w sezonie 2009/10 (wrzesień/sierpień) o 150 mln buszli do 4,55 mld buszli (~115,575 mln ton), czyli o prawie 24 proc. więcej niż sezon wcześniej (najnowsza prognoza została zaś zrewidowana w górę o 3 proc. w porównaniu do wcześniejszej) - informuje FAPA/FAMMU na podstawie Reuters.

USDA podniósł także szacunek zużycia dla sezonu 2010/11 o 100 mln buszli (lub +2%) do 4,7 mld buszli (~119,386 mln ton). Wzrost w ujęciu sezonowym wynosi zaś 3%.

Wyższa prognoza jest efektem zarówno rosnącej produkcji bioetanolu, jak i większej produkcji mieszanki benzyny i etanolem. Szacunki zużycia oleju sojowego na cele paliwowe nie uległy zmianie.

Zaspokojenie przyjętych w 2007 roku limitów zużycia biopaliwa w USA sprawia, że produkcja biopaliwa powinna wynieść w 2010 roku 12 mld galonów, a w 2010 wzrosnąć o 600 mln galonów. Zdaniem sektora, te limity zostaną spełnione. Aktualnie w USA obowiązuje maksymalny próg blendingu dla bioetanolu w wysokości 10%.

W Kongresie trwają prace nad zwiększeniem tego limitu do 15%, co budzi obawy producentów samochodów i konsumentów w sprawie potencjalnego wpływu tak wysokiego biododatku na silnik.

Z buszla kukurydzy można wyprodukować 2,8 galona bioetanolu. Natomiast z 7,5 funta oleju sojowego można wytworzyć 1 galon biodiesla. Jeden galon to prawie 3,8 litra. Jeden buszel kukurydzy waży 25,4012 kg.

(Źródło: FAMMU/FAPA na podst. Reuters)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij