Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Włochy: prokuratura bada bakterię w serze
We Włoszech, na Sardynii po znalezieniu czerwono-różowego sera ricotta rozpoczęły się masowe kontrole. Karabinierzy ze specjalnej jednostki zajmującej się bezpieczeństwem żywności skonfiskowali - po sygnale od klientki, która taki ser kupiła w supermarkecie w rejonie miasta Olbia - wszystkie znajdujące się tam opakowania ricotty.

Ponadto w całych Włoszech zablokowali dostawy z zakładu, gdzie czerwona ricotta została wyprodukowana. Nie podano jego nazwy. Produkt zostanie poddany dokładnym analizom. Na razie nie wiadomo, co jest przyczyną zmiany koloru białego zwykle sera, popularnego na włoskich stołach.

Wcześniej, Włosi mieli problem z niebieską mozzarellą. Prokuratura bada czy przyczyną zmiany koloru jest bakteria. Od czerwca w wielu rejonach Włoch w sieciach tanich sklepów znaleziono ogromne ilości wyprodukowanego w Niemczech sera mozzarella, który po otwarciu opakowania, w kontakcie z powietrzem zmienia kolor na intensywnie niebieski. Powodem okazała się bakteria, której obecność stwierdzono w serze.

Z handlu zostało wycofanych kilka ton niemieckiej, niebieskiej mozzarelli, a sprawa ta wywołała liczne w Italii protesty przeciwko sprowadzaniu tego typowego włoskiego specjału z zagranicy. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie "mozzarelli Smurfów", jak jest nazywana przez media.

Okazało się jednak, że do handlu trafiła także partia sera o podobnych właściwościach, wyprodukowana w wielkiej włoskiej fabryce nabiału.

(Źródło: TVN24.pl, PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij