Polski Ład - Dowiedz się więcej

Infolinia, dostępny 24/7 wirtualny asystent, livechat oraz dedykowany serwis internetowy informujący o korzyściach płynących z nowych rozwiązań podatkowych. To formy wsparcia dla wszystkich zainteresowanych zmianami wprowadzanymi za sprawą programu „Polski Ład”, które są dostępne w ramach Multikanałowego Centrum Informacji „Polski Ład”.

1 stycznia wejdzie w życie podatkowa część Polskiego Ładu, dzięki której w portfelach Polaków pozostanie  o 18 milionów złotych więcej. Nowe rozwiązania podatkowe rozszerzają także pakiet proinnowacyjnych ulg. W 2022 roku wejdą w życie również te rozwiązania „Polskiego Ładu”, które ułatwiają Polakom dostęp do wymarzonych własnych „czterech kątów” – mieszkaniowy kredyt gwarantowany oraz uproszczona procedura budowlana „dom bez formalności”. 

Pierwszym elementem Multikanałowego Centrum Informacji „Polski Ład” jest infolinia, która została uruchomiona 15 grudnia. Działa od  poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16  pod numerem 22 765 64 64. Od 20 grudnia wszyscy zainteresowani zmianami, które wejdą w życie od 1 stycznia 2022 mogą również korzystać ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad.

Korzystając z Multikanałowego Centrum Informacji „Polski Ład”, dowiemy się o szczegółach rozwiązań Polskiego Ładu dotyczących:

  • Zmian podatkowych, w tym nowych składek zdrowotnych;
  • Mieszkalnictwa (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego);
  • Wsparcia dla firm wdrażających innowacje;
  • Emerytur bez podatku;
  • Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego;
  • Zmian dla rolników.

Pracując nad uruchomieniem infolinii, współpracowaliśmy ze wszystkimi urzędami odpowiedzialnymi za opracowanie i wdrożenie poszczególnych elementów Polskiego Ładu (m.in. Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych). Dzięki temu stworzyliśmy kompleksową bazę wiedzy dostępną dla wszystkich w jednym miejscu. Szczególnie intensywnie współpracowaliśmy z Ministerstwem Finansów, które jest odpowiedzialne za wdrożenie nowych rozwiązań podatkowych – zaznaczyła podczas konferencji prasowej „Podatkowy Polski Ład” Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polski Ład”

Infolinia – 22 765 64 64  od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16.

Wirtualny asystent dostępny całą dobę na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad.

Baza wiedzy o korzyściach płynących z nowych rozwiązań podatkowych, w tym kalkulator wynagrodzeń – https://wiecejwportfelach.gov.pl/

Źródło: MRiT

Fotolia_78442711_M