COVID-19 - Nakazy i ograniczenia - opublikowane nowe rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jednocześnie utraciło moc poprzednie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 566, 577 i 624).


W rozporządzeniu podane są aktualnie obowiązujące nakazy i ograniczenia związane z epidemią COVID-19, w tym zapis dotyczący obowiązku zasłaniania od 16 kwietnia br. ust i nosa. Zapis ten brzmi następująco:

„Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.”


Zgodnie z wypowiedziami medialnymi przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, przed czwartkiem zostaną opublikowane doprecyzowania dotyczące powyższego nakazu zasłaniania ust i nosa.


Poniżej podajemy link do aktualnych informacji o obowiązujących nakazach i ograniczeniach podanych na stronie rządowej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzejludzie-noszacy-maski-medyczne_52683-35789
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com